kwaaisteniet schreef:
Ik was nog niet helemaal klaar.
In dezelfde periode (2000 tot 2010)werden er maar liefst 6.407 Palestijnen door het israelische leger en de israelische politie gedood.
Hiervan waren 1.315 kinderen.
Jeetje, wat een stel agressievelingen, die Palestijnen. Je gelooft het gewoon niet, hè, maar het is toch echt zo.
Elke dode is er eentje te veel, maar vanaf 1948 tot heden wordt het totale dodenaantal van het conflict op 15.000-20.000 geschat.
Dat is kinderspel vergeleken bij tal van andere conflicten in verleden en heden in de regio en mondiaal. Bijvoorbeeld het gaande conflct in Syrie bijvoorbeeld met naar schatting 300.000 en 400.000 doden en een veelvoud aan gewonden en ontheemden, maar er zijn tal van conflicten in midden-oosten, afrika en azie met veel hoger dodental.
Als militair onderliggende partij en in de bezette gebieden is het grootste deel van de dodelijk slachtoffers in de pakweg 70 jaar aan palestijnse zijde gevallen; maar helemaal onbetuigd hebben palestijnen zich natuurlijk ook niet gelaten in oorlogen, aanslagen en raketbeschietingen waarbij ook joodse kinderen zijn omgekomen.
Het is gekkenwerk wat Israel en de palestijen al zo'n 100 jaar aan het doen zijn, met het eenzijdig beantwoorden van schuldvragen is niemand gediend en wordt het conflict alleen maar gevoed.